У листопаді місяці в коледжі пройшов ряд заходів, присвячених вшануванню Дня писемності та мови.

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей в школу, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині в навчанні.

У коледжі ж 8 листопада писали традиційний Всеукраїнський радіодиктант єдності. До цієї акції долучилися майже всі студенти та викладачі. У холі діяла інформаційна виставка, присвячена новій редакції українського правопису та цікавим фактам про українську мову.

12 листопада пройшли традиційні відбіркові тури до обласних етапів конкурсів: Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

14 листопада пройшла конференція за участі студентів коледжу та викладачів ЦК викладачів української мови з методикою навчання та української, зарубіжної та дитячої літератур на тему «Мова – основа етнокультурної цілісності українського народу».

У бібліотеці коледжу укладено інформаційний посібник-добірку матеріалів про рідну мову «Лунай, величне наше слова!», здійсненна викладка літератури «Мово моя, найчистіша ти криниця!» та проведена книжкова виставка «Будь сучасним! Читай українське!»

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 млн, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

 

View the embedded image gallery online at:
http://sttc.rv.ua/index.php/2-stattya-1#sigFreeIdd88e9a8927

Початкова освіта

на базі 9 класів 
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вчитель з початкової освіти
Іспити: українська мова (диктант), математика (тести).

Дошкільна освіта

на базі 9 класів
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вихователь з дошкільної освіти
Іспити: українська мова (диктант), біологія (тести)

Фізична культура

на базі 9 класів 
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вчитель фізичної культури 
Іспити: творчий конкурс, українська мова (диктант).

Трудове навчання

на базі 9 класів
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вчитель технологій, 
вчитель інформатики в початкових класах

Іспити: українська мова (диктант), математика (тести).

 34502
Україна
Рівненська область
м.Сарни
вул.Ковельська,16
   тел./факс: +38 (03655) 3-40-60
E-mail: 
http://sttc-rv.com