gototopgototop

Привітатись

Ulti Clocks content
Ваш ІР: 3.93.75.30

Реклама

Головна Архів новин 25 жовтня в актовому залі Сарненського педагогічного коледжу РДГУ відбувся літературно-музичний вечір до 160-річчя від дня народження Івана Франка

34502, Україна, Рівненська область,
м.Сарни, вул.Ковельська, 16,
тел./факс: +38 (03655) 3-40-60

 DSC_0868.JPG

25  жовтня  в  актовому  залі  Сарненського  педагогічного коледжу  РДГУ  відбувся  літературно-музичний  вечір  до  160-річчя  від  дня  народження  Івана  Франка  «Іван Франко  -  духовний  наставник  української  нації», організований  і  проведений  цикловою комісією викладачів  української  філології  під  керівництвом  голови  комісії  Жакун  Л.А.

«Іван Франко - класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців.

За обсягом знань, багатством лексичного запасу він був енциклопедією, а за працьовитістю, результативністю та глибиною мислення його величають титаном думки і праці. Людству він залишив понад 5 тисяч оригінальних і перекладних творів, статей, рецензій. Найповніше видання їх в Україні  -  п’ятдесят томів, але все написане Франком не вміститься, мабуть, і в ста томах». Такими  словами  розпочали  літературно-музичний  вечір  ведучі  Костецька  Надія, Лакута Катерина  (А-21), Гризовський Петро, Захарчук  Олександр  (А-11).

Читці-декламатори  Ковальчук Сніжана, Кушнір Анастасія  (Т-21), Петрук Анастасія, Ільчук Марина  (Б-21), Петрик Антон, Грицюк Денис  (Ф-21), Чубик Владислав  (Ф-11), Біленький Руслан  (Ф-41), Шупрудько Наталія, Середа Олексій, Бруяка Сергій, Шепетко Володимир  (А-22), Волощук Василь  (А-41)  проникливо  читали  поезії  І.Франка. 

Пісні на  слова І.Франка артистично, задушевно  виконували ансамбль «Калинка», Волощук Василь  (А-41), Поліщук Артур  (А-32). Майстерно  інсценізували  уривок за твором «Перехресні стежки»  Птуха Катерина  (в ролі Регіни Стальської)  (А-21), Грогуль Андрій  (в ролі Євгена Рафаловича)  (А-31).

Вивчаючи життєпис, науковий і творчий доро­бок Івана Франка, ми насамперед захоплюємося унікальністю цієї великої людини, намагаємося наблизитись до усвідомлення його ідей, переконань, прагнемо наслідувати безкомпроміс­ність і принциповість в обстоюванні всього українського, працюємо над популяризацією Франкового слова.

Його несхитна віра хай горить у серці кожного з нас! Важливо, як ми відзначаємо ювілей Франка, проте значно важливіше - при­йняти у свою думку й серце з його спадку мудре слово, яким він звертався до нас.

Понад століття тому, коли українство, потер­паючи від імперського гніту, виборювало омріяну віками незалежність, неофіційним гімном, окрім Шевченкового «Заповіту», був твір Івана Франка «Гімн» («Вічний революцйонер»), що його поклав на музику Микола Лисенко.

Цей твір поет написав у 24 роки. Уже змолоду він усвідомив сенс життя правдивого патріота, ви­значив власне життєве кредо: Україна - понад усе

DSC_0879.JPG

.DSC_0896.JPGDSC_0890.JPGDSC_08735656.JPGDSC_0884.JPGDSC_0875.JPG

osv_rivv.jpg

hqdefault.jpg

 

La_strada_2_2.gif

La_strada_1_3.gif

zn4o.jpg

 

Статистика

Користувачів : 62
На даний момент 9 гостей на сайті

Реклама