gototopgototop

Привітатись

Ulti Clocks content
Ваш ІР: 18.205.109.82

Реклама

Головна Архів новин Український гравіккон

34502, Україна, Рівненська область,
м.Сарни, вул.Ковельська, 16,
тел./факс: +38 (03655) 3-40-60

 DSC_0304.JPG

Мово  –  матері  уста…

Іван Багряний

Для кожного з нас слово постало з уст рідної матері, з її душевно-лагідної колискової, про що в одній з пісень сказано такими поетично-ліричними рядками: «Ніжний шепіт, серця трепіт  –  / Лине з серця, як з відерця, / Рідна мова колискова».

 

Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року. Документ під назвою «Про підтримку мовного та культурного різноманіття» було  проголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила у листопаді  1999 року у  Парижі.

Материнська  мова  –  це рідна мова, тобто мова, якою розмовляє мати та родина і якою почала розмовляти людина після народження. Для  кожної  людини  своя  мова  найдорожча.

Цьогоріч традиційний конкурс «Український гравіккон» (гра, вікторина, конкурс) серед студентів І курсу, присвячений Дню рідної мови, як і завжди, розпочався  із проведення експрес-пошуку. Із 50 можливих балів, отриманих під час відповідей на бліц-запитання, переможцями у кожній групі стали:  А-11 – Мартинюк  Мар’яна, А-12 – Опалько Катерина, А-13  –  Жабчик  Іванна,  Т-11 – Савич Олександр, Б-11  –  Єрменчук Софія, Ф-11 –  Крамарчук Михайло. Ці студенти склали команду тих, хто 21 лютого на сцені коледжу виборював звання «Кращий знавець української мови серед першокурсників».

Ведучі конкурсу  –  студентки  ІІІ курсу  Максимчук Олена  і Плескач Ірина оголосили умови змагання  між конкурсантами, представили членів журі (викладачів коледжу Гузинська Є.В., Брикса А.В. та студенток ІІІ курсу Кобець Тетяна, Щербан Христина). Присутнім у залі було цікаво спостерігати за умінням подолати труднощі мовних глибин студентами-новачками у ході проведення конкурсних завдань: «Бліц-запитання», «Словограй», «Народ скаже – як зав’яже, «Коректор», «Умій звернутися», «Іншомовні слова».

Славетні українці віками творили історію нашої держави, її мову, культуру, впливали на розвиток країни в різних галузях і сферах життя, сприяли позитивному іміджу України у світі. Тому особливо хвилюючим став підсумковий конкурс «Ерудит». Кожному учасникові пропонувався портрет відомої людини, а саме: Григорія Сковороди, Бориса Грінченка, Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко та Богдана Ступки. Конкурсне завдання – упізнати, хто зображений на портреті, і, поміркувавши 1 хвилину, розповісти усе, що їм відомо про цю постать.

За загальною кількістю балів, на думку компетентного журі, перемогу виборола студентка А-11 групи  Мартинюк Мар’яна, яка виявила високий рівень знань, кмітливість та інтелект під час виконання завдань гравіккону.

Наприкінці конкурсу ведучі запропонували присутнім у залі відгадати  мовні загадки-жарти, ряд ребусів. Кожна група, щиро вболіваючи за свою одногрупницю(ка), теж долучилася до змагання: студенти  захищали мовні бюлетені із лексикології та фразеології.

Усі  учасники мовознавчого заходу були нагороджені невеликими призами та зробили пам’ятне фото.

Українському гравіккону жити!

DSC_0299.JPGDSC_0297.JPG

osv_rivv.jpg

hqdefault.jpg

 

La_strada_2_2.gif

La_strada_1_3.gif

zn4o.jpg

 

Статистика

Користувачів : 62
На даний момент 12 гостей на сайті

Реклама