gototopgototop

Привітатись

Ulti Clocks content
Ваш ІР: 3.93.75.30

Реклама

Головна Архів новин Літературно – музична композиція «Собор душі Олеся Гончара»

34502, Україна, Рівненська область,
м.Сарни, вул.Ковельська, 16,
тел./факс: +38 (03655) 3-40-60

 dfdf55555.JPG17 квітня 2018 р. в актовій залі коледжу проведено літературно-музичну композицію з нагоди 100-річчя від дня народження Олеся Терентійовича Гончара, майстра художнього слова, громадського й культурного діяча, першого лауреата премії ім. Т. Г. Шевченка, Голови спілки письменників України, голови республіканського комітету захисту миру, академіка, автора багатьох відомих новел, романів, кіносценаріїв.

Під час заходу використано презентацію з біографії письменника, цікаве відео про творчість митця,  звучали фронтові поезії О. Гончара, пісні воєнного періоду у виконанні студентів, інсценізовано фрагмент з роману «Прапороносці» Олеся  Гончара.

Без перебільшення, Олесь Гончар – сумління та совість українського народу. Він був активним учасником його історії. Мав загострене почуття відповідальності перед майбутніми поколіннями… Народжений у 1918-му, коли Україна виборювала незалежність, сиротою – підлітком звідавши жахливі муки й видива голодомору 33-го року, юнацьким гострим розумом і зором прозрівши у зловісні ночі 37-го, беззастережно підставивши молоді студентські крила під мінометну чергу найбільшої світової війни, у 28 літ ставши живим класиком - він тільки тепер відкривається нам у всій своїй повноті.

Гончар був прапороносцем української літератури, став Реставратором Собору українського духу, кого за життя хвалили і ганили, а після смерті визнали Героєм України. Заклик письменника берегти собори душ своїх сьогодні не просто актуальний – без цих соборів ми не збережемо, не збудуємо своєї держави, не постанемо в свiтi як незалежний народ.

Проза митця завжди належатиме до тієї унікальної літератури, яку не тільки читають, а й перечитують, одержуючи естетичну насолоду. Спадщина Олеся Терентійовича має здатність набувати з часом нової якості і ніби нового змісту. І тому все, що вийшло з-під пера великого майстра, – безсмертне

DSC_1052.JPGDSC_1058.JPGDSC_1061.JPGDSC_1062.JPGDSC_1064.JPG

osv_rivv.jpg

hqdefault.jpg

 

La_strada_2_2.gif

La_strada_1_3.gif

zn4o.jpg

 

Статистика

Користувачів : 62
На даний момент 68 гостей на сайті

Реклама