gototopgototop

Привітатись

Ulti Clocks content
Ваш ІР: 18.205.109.82

Реклама

Головна Архів новин Художниця К. Білокур – приклад для усіх українців

34502, Україна, Рівненська область,
м.Сарни, вул.Ковельська, 16,
тел./факс: +38 (03655) 3-40-60

 IMG_20181213_150418.jpg13 грудня 2018 року в читальному залі коледжу відбувся пам’ятний вечір присвячений до 118-річчя від дня народження великої художниці Катерини Білокур.

 

Під час заходу відбулася інсценізація, де студентка І курсу майстерно передала переживання та грою відобразила риси характеру художниці. На виставці у бібліотеці можна було ознайомитися невеличкою частинкою великого таланту Білокур К. Проходив вечір у теплій атмосфері спогадів очевидців, пам’ятних розповідей істориків та дослідників життя та творчості української художниці, яка у свій час вразила Пабло Пікассо. Критики називали Катерину Білокур геніальною, а батьки вдома вважали дурнуватою і при цьому ламали її пензлики і полотна. Художниця протягом всього життя виборювала право малювати. В дитинстві збирала з печі вуглинки й розмальовувала стіни, потайки забирала олівці брата і прикрашала квітами зошити.

Спочатку батьки просто сварились, потім відверто непокоїлись. Замість того, щоб шукати чоловіка, готувати їсти, вишивати рушники, тікала в поля і малювала. Часто на звичайному полотні, яке прала, аби малювати знову. Пензлики робила сама, фарби також з настоїв буряка, бузини, калини. Усе сама, ніхто не вчив.

Квіти художниця писала завжди живі, з натури, нерідко поєднуючи в одній картині весняні та осінні - така картина створювалася природньо, з весни до осені. Працювала самозабутньо, але не поспішаючи. Була творцем пейзажів і портретів. Творчість художниці з села Богданівки належить до найкращих надбань української культури ХХ століття, вона стала предметом вивчення й дослідження мистецтвознавців. У Яготинському історично-краєзнавчому музеї розгорнуто дві експозиції з її живописною та графічною спадщиною, а в Державному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві є великий «білокурівський» зал, в якому зібрано найкращі її творіння.

IMG_20181213_150447.jpgIMG_20181213_144648.jpg

osv_rivv.jpg

hqdefault.jpg

 

La_strada_2_2.gif

La_strada_1_3.gif

zn4o.jpg

 

Статистика

Користувачів : 62
На даний момент 27 гостей на сайті

Реклама