gototopgototop

Привітатись

Ulti Clocks content
Ваш ІР: 18.204.56.104

Реклама

Головна Архів новин Покровські погостини у коледжі

34502, Україна, Рівненська область,
м.Сарни, вул.Ковельська, 16,
тел./факс: +38 (03655) 3-40-60

 DSголвана37.JPG17 жовтня 2019 року у погожий та такий сонячний осінній день пройшли у коледжі Покровські погостини.

 

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. Так, у коледжі, вирішили, що однією з тем засідання творчої групи керівників академічних груп IVкурсу обрати саме «Покровські погостини». Проходили вони у теплій гостинній атмосфері актового залу, котрий був прикрашений осінніми декораціями (жовте кленове листя, тюки соломи та сіна, кетягів кукурудзи, українських рушників, вишиванок та ін.), а на столах були українські пиріжки та узвар, якими могли ласували всі присутні. Нас радував спів дівчат з ансамблю «Калинка» та хлопців з ансамблю «Соколоньки», Переходько А., зачарував зворушливий танець «Подоляночка», змусив гордитися виступ студентів зі спортивними фігурами, за допомогою інсценізації українських сватань за творами українських письменників – поринули у світ минувшини українського народу. А якими актуальними та цінними стали слова-настанови протоієрея Колоди Миколи для студентства. Все це надихнуло ще більше шанувати історію, звичаї та традиції свого народу.

В народі кажуть «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Свято Покрови посідає почесне місце серед пошанованих свят на Україні. Що цікаво - шанується воно одночасно і християнами і рідновірами України, тільки зміст свята, навіть за однакової назви, зовсім різний.

За народною традицією Покрова - це плеяда осінніх свят, що підводили підсумок господарському, хліборобському року. В народі говорили: «Пречиста мати (Успіння) засіває, а Покрова збирає», «На Покрови останній день збору плодів». Вважалося, що саме на Покрови починається перше «зазим'я». Домашню худобу годували «дожинковим» снопом, тобто останнім, і вже з Покрови на пасовище не виганяли. З цього дня її тримали у хлівах і переводили на зимове харчування, навіть якщо ще не було снігу.

Селяни спостерігали за природою, намагаючись спрогнозувати майбутнє. Існували такі прикмети: на Покрови вітер із півночі - зима буде холодною і з великими снігами; на Покрову до обіду осінь, після обіду зима; не покрила Покрова землю снігом, не покриє і Різдво.

Для всебічного розвитку майбутніх фахівців спрямовані саме такі заходи, тому – до нових зустрічей!

DSC_07иии10.JPGDSC_07иии19.JPGDSC_ииии0726.JPGDSC_0тт754.JPGDSC_07ттт61.JPGDSC_0тттт774.JPGDSC_07тттт78.JPGDSC_07тттт89.JPGDSC_08ттт15.JPGDSC_0ттт851.JPGDSC_0ттт857.JPG

osv_rivv.jpg

hqdefault.jpg

 

La_strada_2_2.gif

La_strada_1_3.gif

zn4o.jpg

 

Статистика

Користувачів : 69
На даний момент 4 гостей на сайті

Реклама