На відділенні здійснюється підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями 013 Початкова освіта, 014.10 Середня освіта.(Трудове навчання та технології).

            У 16-ти академічних групах  навчається 371 студент.

          Висококваліфіковані педагоги, серед яких кандидати педагогічних, історичних, психологічних наук, викладачі-методисти, старші викладачі здійснюють підготовку майбутніх вчителів з початкової освіти і трудового навчання та інформатики.

Завідувачка відділення спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Мариніна Галина Семенівна.

Основними напрямками роботи відділення є:

- адаптація системи якісної підготовки спеціалістів початкової і технологічної освіти відповідно до основних положень концепції Нової української школи;

- впровадження в освітній процес мережевих технологій, призначених для телекомунікаційного спілкування студента і педагога;

- використання особистісно-зорієнтованого підходу та інших новітніх технологій навчання з метою створення умов для забезпечення навчальної діяльності студентів, врахування індивідуальних можливостей кожного; 

- здійснення комплексу заходів щодо підвищення якості успішності та недопущення пропусків навчальних занять.

        З метою покращення професійно – практичної підготовки, розвитку культурно-освітніх інтересів, ознайомлення з сучасними освітніми тенденціями організовуються зустрічі з цікавими людьми, кращими вчителями міста, району, області, налагоджена співпраця з кафедрами РДГУ, педагогічними закладами І-ІІ рівнів акредитації України.

      Студенти відділення стають призерами обласних та всеукраїнських олімпіад , конкурсів, учасниками науково-практичних конференцій:

- Мартинюк Мар’яна, Гаврилович Ілона, Карпенюк Наталія (Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді  ім. Т.Г.Шевченка;

- Ковальчук Сніжана (Всеукраїнська студентська олімпіада з трудового начання);

- Салівоник Тетяна (Всеукраїнська олімпіада з культурології).

       Студенти відділення очолюють сім секторів СНТ «Стимул», є активними учасниками та переможцями конкурсів студент-практикант року,читців-декламаторів, організаторами акцій, флешмобів, квестів, виставок «Подаруй книгу бібліотеці», «Слухаємо казки під голубим небом», «Книги письменників рідного краю – дітям».

     Щороку в ході проведення Дня науки кращим студентам вручається відзнака «Гордість коледжу», Мартинюк Мар’яна є стипендіатом Верховної Ради України.

     Активне студентське життя, запровадження ідей педагогіки партнерства, збереження і примноження історико-культурних традицій, формування потреби у зміцненні здоров’я, виробленні чіткої громадянської позиції й патріотичної свідомості сприяють вихованню всебічно освіченої особистості, готової до роботи в Новій українській школі.

     На відділенні здійснюється підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями 012 Дошкільна освіта та 014.11 Середня освіта (Фізична культура). У 8-ми академічних групах навчається 197 студентів. Підготовку майбутніх спеціалістів здійснюють висококваліфіковані педагоги серед яких кандидати наук, спеціалісти вищої категорії із званням «викладач-методист». За сумлінну й віддану працю педагоги відзначені почесними нагородами та грамотами. До 2019 року керувала роботою відділення Стельмах Надія Павлівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист. Нині очолює відділення спеціаліст вищої категорії, викладач дитячої психології та фахових методик дошкільної освіти Шимко Олександр Юрійович. Колектив працює над забезпеченням якісної підготовки майбутніх спеціалістів шляхом упровадження новітніх технологій навчання в умовах оновлення освіти.

   Для здійснення освітньої діяльності створена потужна навчально-методична база. Функціонують кабінети, обладнані сучасною технікою та укомплектовані необхідною навчальною літературою й наочними посібниками. Є спортивний зал, зал ритміки та хореографії, бібліотека, 3 комп’ютерні класи. З року в рік наші студенти стають призерами обласних та всеукраїнських змагань, конкурсів, учасниками науково-практичних конференцій та семінарів.

     З метою ознайомлення вихованців із сучасними тенденціями освіти організовуються зустрічі з цікавими людьми, налагоджена співпраця із кафедрами Рівненського державного гуманітарного університету.

     На відділенні працюють гуртки та спортивні секції, в яких студенти розвивають свої творчі та фізичні можливості, займаються улюбленою справою. З ініціативи викладачів та студентів відділення був створений Молодіжний громадський фізкультурно-спортивний клуб "Сокіл" до складу якого входять всі студенти коледжу.

     Систематично проводяться цікаві заходи, зустрічі із відомими людьми. Так, вже традиційним стали легкоатлетичний пробіг до Дня фізичної культури і спорту, спартакіада коледжу, місячник майстер-класів для студентів спеціальності Дошкільна освіта за участю педагогів-практиків ЗДО міст Сарни, Вараша, Дубровиці, акції, виставки та флешмоби.

 

     Таке активне студентське життя сприяє вихованню цілеспрямованої, самодостатньої, всебічно освіченої особистості, озброєної новітніми підходами у навчанні та готової працювати з дітьми XXI століття.