В.О. Сухомлинського називають «Великим Казкарем дитинства», «Павлиським казкарем».
Педагог вважав, що «Казка — це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої мрії». Він написав близько 1500 казок, притч, оповідань в яких роз’яснював школярам складні природні явища та події суспільного життя простими, зрозумілими їх віку словами. Тому закономірним є інтерес майбутніх педагогів до творчості Василя Олександровича.
З глибоким змістом казок познайомилися студенти ІІ курсу відділення початкової освіти під час літературно-педагогічної подорожі «Казковий світ Василя Сухомлинського».
В ході уявної подорожі студенти продемонстрували різні способи презентації дитячих творів педагога-гуманіста. Так, Мельникович І. та Лемич Д. (гр. А-22) в ролях читали казки, Яковець М., Лосінець І., Дробоцька А., Марчук Н., Борисовець Д., Новак В. (гр. А-22) - інсценізували, Радчук Е. (гр. А-21) - створила пальчиковий театр, Шерстюк А. (гр. А-22) – озвучила відео, Рибак А. (гр. А-21) зробила власний мультфільм на комп’ютері за казкою Павлиського добротворця.
Організатори зустрічі викладач педагогіки Л.В.Костюкевич, дитячої літератури Г.С.Мариніна, педагогіки Л.В.Костюкевич, бібліотекар Є.І.Цицюра не лише розповіли студентам свої улюблені казки В.Сухомлинського, але й організували інтерактивну взаємодію з учасниками подорожі. Студенти давали відповіді на проблемні питання, придумували назву чи закінчення до казки, доводили актуальність тверджень В.Сухомлинського про казку, визначали цінність його творів для дітей у практиці сучасного вчителя початкової школи.
Всі учасники подорожі прийшли до висновку, що казки В.О. Сухомлинського і сьогодні є важливим засобом виховання та розвитку критичного мислення в Новій українській школі.
http://sttc.rv.ua/index.php/723-kazkovij-svit-vasilya-sukhomlinskogo#sigFreeId9aa108bcc8