comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com

30 січня 2020 року в актовому залі коледжу відбулося чергове засідання Університету «Природа» на тему «Акція «Великий зимовий облік птахів населених пунктів».

Рік у рік зростає кількість людей в Україні, які цікавляться птахами і прагнуть їм допомогти. І це не може не тішити, адже природа, особливо у теперішній техногенний період, потребує нашої допомоги. Саме тому метою щорічної січневої акції «Великий зимовий облік птахів» Українського товариства охорони птахів є привернути увагу громадськості до проблем пернатих, що зимують в Україні.

В акції міг взяти участь кожен бажаючий. Варто було лише в один з днів 25 або 26 січня провести спостереження в саду, місцевому парку, шкільному дворі чи вздовж вуличних насаджень і занотувати найбільшу кількість кожного побаченого виду протягом години спостереження. Здійснювати моніторинг найкраще вранці, коли птахи найбільш активні. Отримані дані потрібно внести до анкети спостереження, та надіслати її на адресу Рівненського природного заповідника (РПЗ).

Показовим у цьому випадку є кількість людей, що візьмуть участь в обліку. Деякі учасники можуть побачити всього декілька птахів протягом години, а інші – навпаки, багато. Їхні данні будуть збалансовані і дадуть чітку картину про птахів населених пунктів України.

Порівняльний аналіз з року в рік допоможе науковцям простежити популяційні зміни серед звичайних видів птахів. Якщо ми дізнаємося про зниження чисельності будь-якого виду, це допоможе вчасно вжити заходів з його збереження.

Студенти І курсу  уважно слухали розповідь заступника директора РПЗ Журавчака Р. О. про особливості проведення спостережень в природі, занотовували фактичні дані про птахів нашого регіону, переймали досвід правильного оформлення результатів в анкетах. Також науковий співробітник РПЗ повідомив студентам про оголошений конкурс «Фотополювання за зимовими птахами» та запросив їх до участі в ньому.

Проводиться Зимовий облік з 1995 року, і постійно супроводжується різноманітними акціями та конкурсами, кількість учасників яких постійно зростає. Таким чином, з впевненістю можна стверджувати, що Зимовий облік – одна з наймасовіших освітніх акцій в Україні.

Початкова освіта

на базі 9 класів 
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вчитель з початкової освіти
Іспити: українська мова (диктант), математика (тести).

Дошкільна освіта

на базі 9 класів
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вихователь з дошкільної освіти
Іспити: українська мова (диктант), біологія (тести)

Фізична культура

на базі 9 класів 
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вчитель фізичної культури 
Іспити: творчий конкурс, українська мова (диктант).

Трудове навчання

на базі 9 класів
(термін навчання – 3 роки 10 місяців)
Кваліфікація:
вчитель технологій, 
вчитель інформатики в початкових класах

Іспити: українська мова (диктант), математика (тести).

 34502
Україна
Рівненська область
м.Сарни
вул.Ковельська,16
   тел./факс: +38 (03655) 3-40-60
E-mail: 
http://sttc-rv.com